Technologie

Stříbro má prověřené antibakteriální účinky. Ionty stříbra ovlivňují látkovou výměnu buněčného systému bakterií, potlačují jejich dýchání a bazální metabolismus na elektronové úrovni a dopravu substrátu v buněčné membráně.

princip technologie nanosilver

Další antibakteriální účinek je způsoben uvolňováním aktivního kyslíku. Bakterie tak vlastně „hyne udušením“.

Bakterie nezískávají rezistenci vůči stříbru, což je velká výhoda proti široce používaným antibiotikům, která dnes nejsou schopna nabídnout řešení při rezistenci patogenů.

Díky této technologii dochází k likvidaci bakterií, kvasinek i plísní až do hodnoty 99,9% . A to ve velmi krátkém čase od prvního kontaktu se stříbrem a nepřetržitě při trvajícím kontaktu, 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

 

petriho miska nanosilver
účinnost technologie nanosilver

Technologie nanosilver® zaručuje, že získané antibakteriální vlastnosti v materiálech zůstávají prakticky beze změny po velmi dlouhou dobu nebo dochází k jejich poklesu jen velmi pomalu v závislosti na způsobu jejich aplikace.

Efekt působení není snížen ani při opakovaném několikanásobném praní.

Stříbro je přírodní materiál a technologie nanosilver je bez negativních vlivů na životní prostředí.

Konečné produkty, využívající tuto technologii, jsou netoxické, s minimálním rizikem vedlejších účinků (alergie) a šetrné k životnímu prostředí, díky pevnému spojení na strukturu nosných materiálů (například fixace do vlákna).